Bolerioza

Wybierając się dziś do lasu powinniśmy uważać nie na wilki, czy dziki, ale przede wszystkim na kleszcze. Te niezbyt duże pajęczaki mogą przenosić bowiem de facto groźne dla nas choroby. Jedną z nich jest borelioza, która w Polsce zarażonych jest co niemiara ludzi. Mimo, że choroba ta kojarzy się nam głównie z kleszczem to warto wiedzieć, że przenosić ja mogą chociażby pchły, czy wszy. O ile zostaliśmy zarażeni boreliozą to poprzez długi okres możemy o tym nie wiedzieć. Jest to choroba, której objawy bardzo przypominają inne dolegliwości. Wyjątkiem ma możliwość być tutaj rumień. Ten jednak pojawia się wyłącznie u co trzeciego zarażonego. Dlatego też jeżeli już posiadamy jakieś oznaki boreliozy udać się do lekarza.

Jeżeli już choroba ta zostanie u nas stwierdzona to lekarstwem na nią są antybiotyki. Kuracja antybiotykowa przeważnie trwa tutaj do wielu tygodniu. Mimo, że większość chorych zostaje wyleczona to są też i ludzie, u których bakterie ją wywołujące nie giną w pełni. Jeśli zaatakowała nas bolerioza to warto jest oprócz antybiotyków wspierać swój organizm poprzez suplementy zawierające wyjątkowo magnez, cynk, jod, , a dodatkowo witaminy.

Leczenie boleriozy powinno odbywać się pod okiem specjalisyty. Istotne jest w czasie leczenia sprawdzanie egzystencji toksyn w organizmie.

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Profilaktyka zdrowotna to klucz do zycia.