Dieta cud? chyba nie…

Dieta niekoniecznie cud

Autorem artykułu jest Joy of Comunism
Dieta warzywno owocowa aplikowana w radykalnej formie może być rzeczą kontrowersyjną. Zamiast więc stosować przepisy, co do których wiele osób ma wątpliwości, lepiej po prostu jeść warzywa i owoce.

Na czym polega kanoniczna dieta warzywno owocowa? Przez sześć tygodni należy jeść tyko warzywa i owoce. Słowo tylko jest tu szczególnie ważne, ponieważ przepis na dietę zakazuje takich rzeczy jak ziemniak i kukurydza, jarzyn strąkowych, mięsa w jakiejkolwiek postaci, chleba, alkoholu, herbaty, kawy i oczywiście słodyczy. Zdaniem osób, które stosowały dietę tak radykalna kuracja to w rzeczywistości głodówka.

Tak zresztą opisuję dietę jej twórczyni. Dieta warzywno owocowa polega bowiem na tym, że po kilku dniach niedożywienia organizmu ciało przechodzi na żywienie endogenne, czyli wewnętrzne. Zjada chore i stare komórki oraz tłuszcz.

Czy taki system ma szanse powodzenia? Otóż wypowiadające się na różnych forach osoby stosujące dietę uważają, że dieta warzywno owocowa prowadzi do efektu jo jo, a jedynym efektem, jaki przynosi jest osłabienie organizmu. Wiele osób skarży się na obniżenie ciśnienia i temperatury ciała.

Czy dieta warzywno owocowa w takiej wersji może być dobrym sposobem na odchudzanie? O to należałoby spytać lekarza, jednak w opinii wielu osób organizmu w ten sposób traktować nie należy. Co nie znaczy, że nie można jeść warzyw i owoców. Przeciwnie – zastąpienie produktów mięsnych warzywami może przynieść pozytywne skutki. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie przesadzić.

Jeśli posiłki będą zbilansowane, a osoba odchudzająca się będzie ćwiczyła, ma szansę na uzyskanie dobrych wyników. Kto będzie jedynie szukać informacji o nowych dietach siedząc przed monitorem komputera – będzie tył i stawał się coraz mniej mobilny. Lepiej zapobiegać niż leczyć, głosi stare powiedzenie. To samo dotyczy nadwagi.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Aby zacząć się odchudzać należy na początek oczyścić swój organizm. Pomocny w tym będzie naturalny środek paraprotex, który przez roślinny skład pomaga nam w oczyszczaniu. Dodatkowo aby wzmocnić jelita i uzupełnić naturalną florę polecam ac-zymes preparat dzięki któremu zmniejszamy szanse wirusom, bakteriom i grzybom na „atak”.

1 komentarz

  • By Pan WordPress, 11 stycznia 2012 @ 09:42

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować komentarz po prostu zaloguj się i wyświetl komentarze do wpisu, gdzie znajdują się opcje ich edycji oraz usuwania.

Other Links to this Post

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Profilaktyka zdrowotna to klucz do zycia.